Skip to content
Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Šiaulių apylinkės teismas
lt
En

Teismo psichologas

Informacija atnaujinta 2020-07-03 10:34:28

Informacija teisėjams, ikiteisminio tyrimo pareigūnams

Teisėjai, ikiteisminio tyrimo pareigūnai, suderinę su Šiaulių apylinkės teismo psichologu planuojamos psichologinės pagalbos teikimo datą, laiką, vietą, pobūdį, turi užpildyti šią prašymo formą:


Svarbu! Parsisiųstą formą galima pildyti kompiuteriu arba raštu. Užpildytą ir pasirašytą formą galima siųsti įprastu paštu arba nuskenuotą el. paštu.

Teismo psichologo veikla

Šiaulių apylinkės teisme dirba vyriausiasis specialistas (psichologas).

Teismo psichologo pareigybė yra reikalinga užtikrinti ikiteisminiame tyrime ir teismo procese dalyvaujančių asmenų (nepilnamečių ir mažamečių) kvalifikuotą apklausą, suteikti jiems tinkamą psichologinę pagalbą, įvertinti jų raidos ypatumus, psichologines, asmenybės ir raidos problemas.

Teismo psichologo veiklos tikslas – apsaugoti vaiką nuo traumuojančio poveikio teismo procese, padedant teisėsaugos institucijai surinkti su įvykiu susijusią informaciją, tapti kvalifikuotu tarpininku tarp vaiko (jo šeimos narių, artimųjų, atstovo) ir teisininko.

Daugiau informacijos apie nepilnamečių liudijimą teisme galite rasti šiame leidinyje.

„Ką reikia žinoti apie pagalbą vaikui teisminiame procese?“

Teismo psichologas savo funkcijas atlieka baudžiamosiose ir civilinėse bylose, kuriose apklausiami mažamečiai ir nepilnamečiai asmenys.

Vyriausias specialistas (psichologas) savo funkcijas atlieka teismo pirmininko ar teisėjo pavedimu. Šiaulių apylinkės teismą sudaro šeši rūmai: Šiaulių, Joniškio, Kelmės, Pakruojo, Radviliškio ir Raseinių rūmai. Veiklos teritorija apima septynias savivaldybes: Šiaulių miesto savivaldybė, Šiaulių rajono savivaldybė, Joniškio rajono savivaldybė, Pakruojo rajono savivaldybė, Kelmės rajono savivaldybė, Radviliškio rajono savivaldybė ir Raseinių rajono savivaldybė. 

Nepilnamečių ir mažamečių apklausos

 

Lietuvos Respublikos Seimui 2018 m. kovo 14 d. priėmus Baudžiamojo proceso kodekso pataisas, nuo 2018 metų liepos 1 d. į mažamečių liudytojų / nukentėjusiųjų apklausose privalo dalyvauti psichologas, o apklausos turi vykti tik vaikų apklausoms pritaikytose patalpose.

Teismo psichologas nepilnamečių ir mažamečių apklausas atlieka Šiaulių apylinkės teismo rūmų specializuotuose vaiko apklausos kambariuose arba tokioms apklausoms pritaikytose patalpose.

Vaiko apklausos kambarys – draugiškai ir patogiai įrengta patalpa teismuose, pritaikyta vaikų poreikiams ir atitinkanti teisinėms apklausoms keliamus reikalavimus. Vaiko apklausos kambario patalpa techniškai sujungta su viena iš teismo posėdžių salių, įrengtos nuotolinio ryšio palaikymo priemonės, t. y. filmavimo, vaizdo ir garso perdavimo sistema tarp patalpų. Vaiką apklausia vyriausias specialistas (psichologas) vaikų apklausos kambaryje, o teisėjas, kiti proceso dalyviai gali stebėti apklausą ir pateikti klausimus iš teismo posėdžių salės nuotoliniu būdu.

Svarbu! Pagal privačių asmenų prašymus Šiaulių apylinkės teismo psichologas paslaugų neteikia.

 

Teismo darbo laikas

Nuo pirmadienio iki ketvirtadienio – nuo 8.00 val. iki 17.00 val.
Penktadienį – nuo 8.00 val. iki 15.45 val.
Pietų pertrauka – nuo 12.00 val. iki 12.45 val.
Švenčių išvakarėse dirbame viena valanda trumpiau.

Dokumentai priimami ir išduodami

Pirmadienį ir trečiadienį – nuo 8.00 val. iki 17.00 val.
Antradienį ir ketvirtadienį – nuo 7.30 val. iki 17.30 val.
Penktadienį – nuo 8.00 val. iki 15.45 val.
Švenčių išvakarėse dirbame viena valanda trumpiau.

Naujienų prenumerata

Korupcijos prevencija