Skip to content
Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Šiaulių apylinkės teismas
lt
En

Informacija apie elektronines bylas

Informacija atnaujinta 2018-05-16 09:06:43

 

Nuo 2013 m. liepos 1 d., pradėjus veikti Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalui ,,e.teismas.lt“, ieškinius, pareiškimus, prašymus, skundus ir kitus procesinius dokumentus civilinėse bylose Šiaulių apylinkės teismui galima pateikti elektroniniu būdu.
Fiziniai ir juridiniai asmenys aktyvuoti sukurtą paskyrą Lietuvos teismų informacinės sistemos viešųjų elektroninių paslaugų posistemyje gali 2 būdais:
pirma, savarankiškai, naudodamiesi elektroniniais valdžios vartais (per e. bankininkę, naudojant  e. parašą ar kitas elektronines atpažinimo priemones), prisijungdami prie Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalo ,,e.teismas.lt“ ir jame užpildydami reikalingus duomenis;
antra, teikdami teismui prašymus dėl fizinio arba juridinio asmens paskyros  Lietuvos teismų informacinės sistemos viešųjų elektroninių paslaugų posistemyje aktyvavimo, asmenį identifikuojančių prijungimo duomenų ir bylos matomumo Lietuvos teismų informacinėje sistemoje suteikimo (toliau – prašymas dėl prieigos ir matomumo suteikimo).
Prašymai dėl prieigos ir bylos matomumo suteikimo priimami Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių, Radviliškio, Kelmės, Raseinių, Joniškio, Pakruojo rūmų raštinėse.
Jei esate fizinis asmuo, teikdamas prašymą prieigos ir matomumo suteikimo, su savimi turėkite asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (asmens tapatybės kortelę ar pasą) ir jo kopiją.
Juridiniai asmenys kartu su prašymu dėl prieigos ir matomumo suteikimo turėtų pateikti atitinkamai juridinių asmenų registro išrašą, įgaliojimą veikti juridinio asmens vardu (jeigu prašymą teikiantis asmuo nėra juridinio asmens vadovas), vadovo arba asmens, veikiančio pagal įgaliojimą, asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (asmens tapatybės kortelę ar pasą) ir jo kopiją, o bylos šalis ar kitus dalyvaujančius asmenis atstovaujantys advokatai – advokato pažymėjimą bei atstovavimo sutartį.
Prašymai dėl prieigos ir matomumo suteikimo išnagrinėjami ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo visų sprendimui dėl prieigos ir matomumo suteikimo priimti būtinų dokumentų teisme gavimo dienos.
Asmenys, norintys stebėti civilinės bylos proceso eigą Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portale, turi teismui  teikiamame prašyme dėl prieigos ir matomumo suteikti pažymėti skiltį „2. Bylos matomumo Lietuvos teismų informacinėje sistemoje suteikimo“. Proceso eigos stebėjimas galimas tik civilinėse bylose.
Informaciją dėl prieigos suteikimo prie Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalo ir elektroninių bylų matomumo teikia Šiaulių apylinkės teismo Informatikos skyrius, tel. 8 647 27 965, 8 683 14 716 arba el. p. siauliu.apylinkes@teismas.lt.

Siūlymus ar pastabas dėl Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalo veikimo ar tobulinimo galite teikti telefonu (8 5) 251 4129 arba el. paštu konsultacija@teismai.lt.
Teismų ir išorės vartotojų darbo su elektroninėmis bylomis tvarką reglamentuojantys teisės aktai:
Su teismo proceso bylomis susijusių elektroninių duomenų teismuose tvarkymo, įtraukimo į apskaitą ir saugojimo naudojant informacines ir elektroninių ryšių technologijas tvarkos aprašas, patvirtintas Teisėjų tarybos 2014 m. vasario 14 d. nutarimu Nr. 13P-21-(7.1.2) (aktuali redakcija nuo 2017 m. sausio 1 d.).
Lietuvos Respublikos teismų Viešųjų elektroninių paslaugų teikimo taisyklės, patvirtintos Nacionalinės teismų administracijos direktoriaus 2015 m. rugsėjo 17 d. įsakymu Nr. 6P-141-(1.1).
Prašymo aktyvuoti juridinio asmens paskyrą ir suteikti asmenį identifikuojančius prisijungimo duomenis Lietuvos teismų informacinės sistemos Viešųjų elektroninių paslaugų posistemyje pavyzdinė forma
Prašymo aktyvuoti fizinio asmens paskyrą ir suteikti asmenį identifikuojančius prisijungimo duomenis Lietuvos teismų informacinės sistemos Viešųjų elektroninių paslaugų posistemyje pavyzdinė forma
Pranešimo dėl paslaugų gavėjo administratoriaus pakeitimo pavyzdinė forma
Teismo per portalą e.teismas.lt pateiktą elektroninį dokumentą galite peržiūrėti trimis būdais: 

  1. http://adoc.archyvai.lt/eais-lpp/app/
  2. http://signa.mitsoft.lt/
  3. Programos "Signa 2010“ pagalba. Įsidiegę programą taip pat turite įsidiegti sertifikatus, leidžiančius tinkamai atpažinti el. parašu pasirašytus dokumentus. Išsamesnę informaciją Jums gali suteikti svetainės e.teismas.lt konsultacijų tarnyba.

Teismo darbo laikas

Nuo pirmadienio iki ketvirtadienio – nuo 8.00 val. iki 17.00 val.
Penktadienį – nuo 8.00 val. iki 15.45 val.
Pietų pertrauka – nuo 12.00 val. iki 12.45 val.
Švenčių išvakarėse dirbame viena valanda trumpiau.

Dokumentai priimami ir išduodami

Pirmadienį ir trečiadienį – nuo 8.00 val. iki 17.00 val.
Antradienį ir ketvirtadienį – nuo 7.30 val. iki 17.30 val.
Penktadienį – nuo 8.00 val. iki 15.45 val.
Švenčių išvakarėse dirbame viena valanda trumpiau.

Naujienų prenumerata

Korupcijos prevencija