Skip to content
Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Šiaulių apylinkės teismas
lt
En

Pagalba liudytojams ir nukentėjusiesiems

Informacija atnaujinta 2019-08-29 14:54:26

KLAUSKITE IR REGISTRUOKITĖS PAS ŠIAULIŲ APYLINKĖS TEISMO SAVANORĮ 
TEL. (8 41) 596 068.

Kas yra teismo savanoris? Pagrindinė teismo savanorio misija – padėti nukentėjusiesiems ir liudytojams teisme jaustis drąsiau ir saugiau! Savanoriui nėra keliami išsilavinimo reikalavimai, tačiau jis yra išklausęs specialius mokymus ir turi reikiamų žinių apie teismų sistemą ir teismo procesą, liudytojų ir nukentėjusiųjų teises bei pareigas, gerai pažįsta teismo patalpas, žino, kaip bendrauti su sunkius išgyvenimus patyrusiais žmonėmis ir teikti reikiamą pagalbą teismų lankytojams.

Kokią paramą teisme Jums gali suteikti savanoris? Savanoris padeda susiorientuoti teismo aplinkoje, teikia praktinę informaciją, susijusią su teismo procesu ir jo eiga (tačiau nekonsultuoja teisiniais klausimais), supažindina su liudytojo ar nukentėjusiojo teisėmis bei pareigomis, išklauso ir padeda teisme pasijausti saugiau ir drąsiau.

Kaip gauti savanorio paramą teisme? Atvykę į teismą savanorius atpažinsite iš jų nešiojamo specialaus ženklo su užrašu „TEISMO SAVANORIS“. Dėl susitikimo su teismo savanoriu galite susitarti iš anksto – paskambinę telefonu į Šiaulių apylinkės teismą tel. (8 41) 596 068.

Lietuvos teismų Savanorių tarnybą koordinuoja – Nacionalinės teismų administracijos Komunikacijos skyrius, tel. (8 5) 251 4120.

Savanorių tarnybos veiklą galite įvertinti užpildydami www.teismai.lt (skiltyje „Pagalba liudytojams ir nukentėjusiesiems“) esantį klausimyną. 

Teismo darbo laikas

Nuo pirmadienio iki ketvirtadienio – nuo 8.00 val. iki 17.00 val.
Penktadienį – nuo 8.00 val. iki 15.45 val.
Pietų pertrauka – nuo 12.00 val. iki 12.45 val.
Švenčių išvakarėse dirbame viena valanda trumpiau.

Dokumentai priimami ir išduodami

Pirmadienį ir trečiadienį – nuo 8.00 val. iki 17.00 val.
Antradienį ir ketvirtadienį – nuo 7.30 val. iki 17.30 val.
Penktadienį – nuo 8.00 val. iki 15.45 val.
Švenčių išvakarėse dirbame viena valanda trumpiau.

Naujienų prenumerata

Korupcijos prevencija