Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Šiaulių apylinkės teismas
lt
En

NAUJIENOS

Už kaimynės penkių gyvūnų pardavimą teismas kaltinamajam skyrė viešųjų darbų

Už kaimynės penkių gyvūnų pardavimą teismas kaltinamajam skyrė viešųjų darbų
2021-08-19

Raseinių rajono gyventojas V. S. pardavė svetimus prancūzų buldogų veislės kalytę ir tris jos šuniukus bei Bengalijos veislės katę. Už svetimo turto iššvaistymą teismas kaltinamajam skyrė 6 mėnesius viešųjų darbų bausmę, įpareigojant neatlygintinai dirbti po 30 valandų per mėnesį visuomenės labui. Baudžiamasis įsakymas priimtas Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmuose.

Įrodyta, kad kaltinamasis 2021 m. vasario 27 d. iššvaistė jam patikėtą turtą. Vyras, nukentėjusiajai paprašius laikinai pasaugoti gyvūnus, juos pardavė kaip savus: pardavė keturis prancūzų buldogų veislės šunis, kurių vertė 2 400 eurų, ir Bengalijos veislės katę, 500 eurų vertės su gabenimo krepšiu (48 eurų vertės). Iš viso kaltinamasis V. S. iššvaistė svetimo turto už 2 948 eurus. Tačiau minėtą žalą V. S. savanoriškai įsipareigojo atlyginti per metus laiko.

Kaltinamojo atsakomybę lengvinanti aplinkybė yra ta, kad jis prisipažino ir nuoširdžiai gailisi. Atsakomybę sunkinanti aplinkybė – nusikalstamą veiką padarė apsvaigęs nuo alkoholio ir tai turėjo įtakos nusikaltimo padarymui. Kadangi baudžiamoji byla baigiama teismo baudžiamuoju įsakymu ir asmeniui pripažinus savo kaltę, paskirta bausmė sumažinta vienu trečdaliu.

Kaltinamasis sako supratęs, kad negalėjo parduoti gyvūnų. V. S., gavęs už gyvūnus pinigus, pragėrė ir jų nebeturi. Vyras tvirtino, kad nukentėjusiąją gerai pažįsta, pas ją dirbo įvairius ūkio darbus. 2021 m. vasario pabaigoje nukentėjusioji paprašė norinti jo namuose laikinai palikti savo šunis. Vyras sakė, kad prancūzų buldogų kalytę su trimis jos ką tik gimusiais šuniukais laikė name, o kitus šunis nukentėjusioji įvedė į jo ūkinį pastatą. Moteris gyvūnams paliko maisto. Vėliau atvežė pasaugoti ir katę, kuri buvo tigrinio kailio. Vyras buvo kaime, neblaivus, kuomet jam telefonu pranešė apie prie jo namų atvykusius žmones. Ten buvo policija ir kaip jis suprato gyvūnų gelbėtojai. Tuomet gyvūnų gelbėtojoms jis ir pardavė keturis šunis. Vyras su pirkėjomis pasirašė sutartį. Galimai jam buvo sumokėta 250 eurų. Norėjo parduoti ir katę, bet iš pradžių nerado, tačiau vėliau už 20 eurų pardavė ir katę. Kam pardavė – neprisimena.  

Kaltinamasis, nesutikdamas su teismo baudžiamuoju įsakymu paskirta bausme ar jos dydžiu, kitomis sąlygomis, turi teisę per 14 dienų nuo dokumento gavimo paduoti Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmams prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme. Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas yra neskundžiamas.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.
Kontaktai žiniasklaidai
Nijolė Damulė
Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja
(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)
Mob. 8 676 50 348
Faks. (8 41) 598 480

Informacija atnaujinta 2021-08-19 19:38:41

Teismo darbo laikas

Nuo pirmadienio iki ketvirtadienio – nuo 8.00 val. iki 17.00 val.
Penktadienį – nuo 8.00 val. iki 15.45 val.
Pietų pertrauka – nuo 12.00 val. iki 12.45 val.
Švenčių išvakarėse dirbame viena valanda trumpiau.

Dokumentai priimami ir išduodami

Pirmadienį ir trečiadienį – nuo 8.00 val. iki 17.00 val.
Antradienį ir ketvirtadienį – nuo 7.30 val. iki 17.30 val.
Penktadienį – nuo 8.00 val. iki 15.45 val.
Švenčių išvakarėse dirbame viena valanda trumpiau.

Naujienų prenumerata

Korupcijos prevencija