Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Šiaulių apylinkės teismas
lt
En

NAUJIENOS

Nesutarimai dėl naudojimosi keliu Ginkūnų seniūnijoje baigėsi taikos sutartimi

Nesutarimai dėl naudojimosi keliu Ginkūnų seniūnijoje baigėsi taikos sutartimi
2019-11-15

Šiaulių apylinkės teismas priėmė nutartį, kuria patvirtino viešąjį interesą gynusios Šiaulių apygardos prokuratūros ir atsakovės Švedės bendruomenės taikos sutartį dėl kelio servituto nustatymo ir naudojimosi keliais. Per Švedės bendruomenei nuosavybės teise priklausančius žemės sklypus vedančiais keliais aplinkinių žemės sklypų savininkai galės laisvai patekti į jiems priklausančius žemės sklypus, o kiti asmenys galės patekti į rekreacinę teritoriją prie Švedės tvenkinio.

 „Šioje byloje buvo taikoma teisminė mediacija, kurios metu buvo išgryninti šalių reikalavimai ir atsikirtimai. Tik teisminės mediacijos ir šalių geranoriškumo dėka net ir pasibaigus teisminės mediacijos procesui šalims kompromiso būdu pavyko pasiekti taikų susitarimą,“ – sakė Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėja Jurga Žulpė.

Teismas konstatavo, kad nurodytos taikos sutarties sąlygos visiškai atitinka taikos sutarties esmę, nes taikos sutartimi šalys tarpusavio nuolaidomis išsprendė kilusį teisminį ginčą.

Taikos sutartimi šalys susitarė dėl dviejų esminių sąlygų. Pirmiausiai šalys susitarė, kad Švedės bendruomenei priklausantiems žemės sklypams, per kuriuos yra nutiestos Rūko, Rytinė, Miglos, Ajerų, Vasaros ir Lelijų gatvės, nustatomas kelio servitutas, suteikiantis teisę važiuoti transporto priemonėms, naudotis pėsčiųjų taku ir varyti gyvulius aplinkinių žemės sklypų savininkams.

Antras susitarimas – atsakovė Švedės bendruomenė įsipareigojo per 6 mėnesius nuo nutarties įsiteisėjimo dienos įrengti skaldos pagrindu taką ir / ar pakoreguoti kelio užtvarus, taip suteikiant teisę visiems asmenims naudotis kaip pėsčiųjų taku (eiti pėsčiomis, važiuoti dviračiais) per Švedės bendruomenei nuosavybės teise priklausančius žemės sklypus, per kuriuos yra nutiestos Rūko, Rytinė, Miglos, Ajerų, Vasaros ir Lelijų gatvės, ir patekti į Ginkūnų seniūnijoje esančią rekreacinę teritoriją prie Švedės tvenkinio.

Šalims buvo išaiškintina, kad vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių dėl to paties dalyko, tuo pačiu pagrindu neleidžiama.

Nutartis per 7 dienas nuo jos kopijos įteikimo gali būti skundžiama atskiruoju skundu Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmus.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.
Kontaktai žiniasklaidai
Nijolė Damulė
Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja
ryšiams su žiniasklaida ir visuomene
Tel. (8 41) 598 511
Mob. 8 676 50 348
Faks. (8 41) 598 480
e. p.  nijole.damule@teismas.lt
https://siauliu.teismai.lt/

Informacija atnaujinta 2019-11-15 13:29:33

Teismo darbo laikas

Nuo pirmadienio iki ketvirtadienio – nuo 8.00 val. iki 17.00 val.
Penktadienį – nuo 8.00 val. iki 15.45 val.
Pietų pertrauka – nuo 12.00 val. iki 12.45 val.
Švenčių išvakarėse dirbame viena valanda trumpiau.

Dokumentai priimami ir išduodami

Pirmadienį ir trečiadienį – nuo 8.00 val. iki 17.00 val.
Antradienį ir ketvirtadienį – nuo 7.30 val. iki 17.30 val.
Penktadienį – nuo 8.00 val. iki 15.45 val.
Švenčių išvakarėse dirbame viena valanda trumpiau.

Naujienų prenumerata

Korupcijos prevencija