Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Šiaulių apylinkės teismas
lt
En

NAUJIENOS

Autokrautuvu bendradarbį mirtinai sužalojęs vyras atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą

Autokrautuvu bendradarbį mirtinai sužalojęs vyras atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą
2020-01-20

Dėl neatsargaus gyvybės atėmimo kaltintą 46 metų šiaulietį R. S. Šiaulių apylinkės teismas atleido nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą ir baudžiamąją bylą jo atžvilgiu nutraukė. Vyras perduotas savo brolio Ž. S. atsakomybei pagal laidavimą be užstato pusantrų metų. Šiaulietis autokrautuvu mirtinai sužalojo bendradarbį.

Teismas R. S. paskyrė baudžiamojo poveikio priemonę – 20 MGL dydžio (1 000 Eur) įmoką į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą, kurią vyras privalo sumokėti per 5 mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos. Nukentėjusiesiems neturtinę žalą atlygino civiliniai atsakovai – kaltinamojo darbdavys ir draudimo kompanija, todėl jie nuo pareikšto civilinio ieškinio bendrai 80 000 Eur sumai atsisakė.

„Asmuo ikiteisminio tyrimo metu savo kaltę pripažino iš dalies, tačiau jau nuo pirmojo teismo posėdžio savo kaltę ir faktines bylos aplinkybes visiškai pripažino, neginčijo, kad būtent jo atitinkami veiksmai nulėmė kito asmens mirtį, – sakė Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėjas Bronius Vinciūnas. – Nurodytos aplinkybės leidžia pagrįstai manyti, jog kaltinamasis teisme davė nuoseklius parodymus, kremtasi dėl buvusio elgesio, neigiamai jį vertina.“

Kaltinamasis R. S. padarė vieną neatsargų nusikaltimą. Jis nusikalto pirmą kartą. Atsakomybę lengvinanti aplinkybė – pripažino padaręs nusikalstamą veiką ir dėl jos padarymo nuoširdžiai gailėjosi. Atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.  R. S. gynėjas prašė teismo atleisti kaltinamąjį nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Teismas, įvertinęs įstatymu numatytas sąlygas, kaltinamojo ir laiduotojo asmenybes, konstatavo, kad kaltinamasis atleistinas nuo baudžiamosios atsakomybės ir perduotinas brolio Ž. S. atsakomybėn pagal laidavimą be užstato.

Nelaimė bendrovės mezgimo cecho patalpoje įvyko 2019 m. balandžio 25 d. ryte. Autokrautuvo vairuotojas R. S., atbuline eiga privažiavo prie sienos, sustojo ir norėjo išlipti iš autokrautuvo. Tačiau vyras neperjungė judėjimo krypties svirties iš atbulinės eigos į neutralią padėtį, neįjungė stovėjimo stabdžio ir neištraukė raktelio. Todėl lipant iš autokrautuvo per dešinę pusę, jam netyčia užmynus akseleratoriaus pedalą, autokrautuvas staigiai pajudėjo atbuline kryptimi ir traumavo tarp autokrautuvo ir ričių nuvyniojimo sienos buvusį kitą darbuotoją. Nukentėjusiajam buvo padaryti daugybiniai kaukolės kaulų ir stuburo kaklinės dalies slankstelių lūžiai bei kiti sužalojimai. Nuo patirtų sužalojimų įvykio vietoje vyras mirė.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismą.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai
Nijolė Damulė
Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja
ryšiams su žiniasklaida ir visuomene
Tel. (8 41) 598 511
Mob. 8 676 50 348
Faks. (8 41) 598 480
e. p.  nijole.damule@teismas.lt
https://siauliu.teismai.lt/

Informacija atnaujinta 2020-01-20 16:40:06

Teismo darbo laikas

Nuo pirmadienio iki ketvirtadienio – nuo 8.00 val. iki 17.00 val.
Penktadienį – nuo 8.00 val. iki 15.45 val.
Pietų pertrauka – nuo 12.00 val. iki 12.45 val.
Švenčių išvakarėse dirbame viena valanda trumpiau.

Dokumentai priimami ir išduodami

Pirmadienį ir trečiadienį – nuo 8.00 val. iki 17.00 val.
Antradienį ir ketvirtadienį – nuo 7.30 val. iki 17.30 val.
Penktadienį – nuo 8.00 val. iki 15.45 val.
Švenčių išvakarėse dirbame viena valanda trumpiau.

Naujienų prenumerata

Korupcijos prevencija